שמירה על הריון בריא חיונית עבור התפתחות תינוקות בזמן הריון


בתוך גופך, גדל תינוק קטן שמתחזק מיום ליום. זו הרגשה נהדרת וזמן יקר ערך - התינוק שלך מסתמך באופן טוטאלי על התזונה שלך ולכן חשוב שתדאגי לעצמך בזמן שאת בהריון. להלן מספר טיפים לתקופת ההריון.

תזונה בהריון- הקפידי על אכילה מאוזנת ומבוקרת

יש הרבה אינפורמציה לגבי מה לא לאכול במהלך ההריון. אחד הדברים העיקריים שיש לזכור הוא לאכול כרגיל ולכלול בתפריט טווח נרחב של אוכל מזין: פירות וירקות טריים, פחמימות (לחם, פסטות, תפוחי אדמה, קורנפלקס), בשר ודגים, בעיקר שמן דגים (כדאי להימנע מאכילת דגים נאים) ומוצרי חלב (כדאי להימנע מאכילת חלק ממוצרי החלב שיש בהם עובש, כגון גבינת רוקפור).

הקפידו על התעמלות בהריון

התעמלות יכולה להיות מאוד יעילה בזמן ההריון. זה עוזר לא רק בהפגת מתחים ובשינה טובה אלא גם בהתמודדות עם הלידה עצמה. כדאי להמשיך בפעילות הספורטיבית שנהגתן לעשות לפני ההריון כגון הליכה נמרצת, שחייה ושיעורי מתיחות (חשוב לידע את המורה שאת בהריון) יש לזכור להתייעץ עם הרופא לפני שמתחילים בפעילות גופנית כלשהי.

הקפידו על מנוחה

תשאלו כל הורה למה הוא הכי מתגעגע, הסתברות גבוהה שיגיד- שינה. נסו לנוח כמה שיותר, אם קשה לכם לישון שנת לילה, נסו לישון על הצד או עם כרית בין הרגליים. עשיית אמבטיות ולבישת בגדים קלילים עשויים לעזור לך להירגע.
שתפו: