10 טיפים מנצחים איך לשמור את הפעוט בריא בטיול משפחתי


  1. טיול בוקר – שעת הטיול חשובה, במיוחד כאשר מטיילים עם ילדים, שכן ברגע שמחשיך יותר קשה לעקוב אחריהם, לשמור על בטיחותם ולוודא שהם מוגנים. בנוסף הלילה מביא עמו עייפות שהנה מקור להרבה תאונות שניתן היה למנוע. לכן אם אתם מתכננים טיול עם פעוטות, התחילו אותו בשעת בוקר מוקדמת.
  2. שיטת הבצל – פעוטות מאוד רגישים למזג האוויר והם לא יכולים לומר לנו אם חם להם או קר להם ולכן הכי נכון להלבישם בשיטת הבצל. הלבישו את הילד במספר שכבות שניתן להוריד בקלות אם חם בחוץ ולהחזיר חזרה אם קר בחוץ וכך תוודאו שהילד שלכם ייהנה מהטיול ויישאר בריא, בכל מזג אוויר.
  3. בגדים להחלפה – כל הורה יודע שילדים קטנים מתלכלכים כל הזמן, בטח ובטח כאשר נותנים להם להסתובב במהלך טיול. הבוץ, האפר, האבק ושאר הדברים שידבקו להם לבגדים יכולים בקלות להיכנס להם לפה או לעיניים. כדי למנוע את זה, חשוב להביא בגדים להחלפה.
  4. ערכת עזרה ראשונה - פלסטרים, תחבושות יוד, מגבונים לחים ועוד הם כמה דברים שכל הורה צריך להחזיק באמתחתו לכל מקרה שלא יהיה, במיוחד כאשר יוצאים לטייל באזורים לא מוכרים וכך, במקרה של פציעה, אפילו קטנה, תוכלו לחטא ולטפל במקום ולמנוע זיהום.
  5. קרם הגנה – כולנו כבר מבינים את החשיבות של להישמר מהשמש ולכן בטיול בחוץ, חשוב למרוח את הילדים אחת לכמה שעות וכך להבטיח שלא יישרפו.
  6. מים – הדבר הכי בסיסי בכל טיול הוא לשתות הרבה. מרוב ההנאה וההתרוצצות אנחנו לא מרגישים שאנחנו מתייבשים ולכן עלינו לדאוג שגם אנחנו וגם הילדים ישתו הרבה מים במהלך כל היום.
  7. מנשא בטיחותי לתינוק – כאשר רוצים לקחת את הילד לטיול בטבע צריך לקחת בחשבון שלא תמיד ישנה דרך סלולה ונוחה כך שלא תמיד מתאפשר להסתובב עם עגלה. גם מנשא פלסטיק ליד לא תמיד נכון שכן הוא מכביד לכם, ההורים, על הידיים ולכן עלול להוות סכנה לנפילות בהליכה בדרכים עקלקלות. מנשא תינוק צמוד לגוף, מבד, הוא הפתרון הכי בטיחותי לטיולי טבע.
  8. לוודא ששום דבר לא נכנס לפה – כשלוקחים את הילד לטיול בטבע, סביבה שהוא לא מכיר, הוא עלול להרים חפצים מהרצפה ולהכניסם לפה, או לגעת בפרחים, בזוחלים ובחולות ואז להכניס את ידו המלוכלכת לפיו. מדובר ברצון טבעי של הילד לחוש את סביבתו אבל הדבר טומן בחובו סכנות לזיהומים והיחנקות ולכן בטיול עם פעוט חשוב לוודא ששום דבר לא נכנס לפה.
  9. שמירה על חום הגוף לאחר שחיה – יציאה לטיול בנחלים, מקווי מים או פארקי מים הנה חוויה מהנה לילדים אבל מה קורה כשמסיימים עם השחייה? חשוב להחליף במהרה את בגד הים הרטוב בבגדים יבשים בכדי שלא יחלה.
  10. קשר עין – ילדים קטנים הם סקרנים, בטח ובטח בסביבה לא מוכרת, תוך שניות הם יכולים להיעלם לכם או ליפול ולכן חשוב, ברגע שיוצאים מהמכונית, להגדיר מי שומר על איזה ילד. חלוקת התפקידים הזו ביניכם תאפשר לכם לשמור על קשר עין עם הילדים וכך למנוע סכנות מיותרות לבריאותם.
שתפו: